решение задач, решение контрольных работ
         
Главная Оплата Полезное Партнеры Сотрудничество Гостевая

 

 

Перечень предметов

Высшая математика

Теория вероятностей

Математическая статистика

Математическое программирование

Физика

Химия

Сопромат

Информатика. Программирование

Английский, французский язык

Другие

 

Перечень услуг

Решение задач

Решение контрольных работ

Решение домашних заданий

Решение тестовых заданий

Решение лабораторных работ

Решение задач по математике online

Решение заданий дистанционной формы обучения

Репетиторство по математике online

Решение домашних заданий по математике онлайн

 

ЗАКАЗАТЬ РЕШЕНИЕ ЗАДАЧ И КОНТРОЛЬНЫХ РАБОТ

О нас

Автоматическая система заказов решения

 

Поиск по сайту

 

Купить готовое решение

Высшая математика
Физика
Программирование
Теория вероятностей и математическая статистика

 

 

Статьи

Математика. Высшая математика

Історія і філософія шкільної алгебри

Від яких часів слід починати історію алгебри? Від часу запровадження її назви "аль-джебр"? Не логічно, бо чимало тем, які зараз вважаються алгебраїчними, досліджувалися і раніше. Зокрема єгипетські вчені вміли розв'язувати нескладні рівняння майже 4 тисячоліть тому. У Китаї ще до н.е. створювалась велика праця "Математика в трьох книгах", в якій розглядалося багато алгебраїчних питань. Зокрема в ній пояснювалось, як розв'язувати системи кількох лінійних рівнянь з кількома невідомими та окремі види квадратних рівнянь. А Діофант у ІІІ столітті розв'язував і досить складні системи рівнянь. В Індії ще у 5 ст. Аріабхатта вмів розв'язувати квадратні рівняння. Індійські математики науку про розв'язування рівнянь називали словом біджаганіта, яке означало "обчислення за допомогою елементів". Отже, задовго до введення назви "аль-джебр" багато тем, які тепер ми відносимо до алгебри, вже опрацьовувались в Європі, Китаї, Індії.

У всіх згадуваних арабських трактатах математичної символіки не було. Таку алгебру згодом назвали риторичною. Діофант, записуючи рівняння, використовував символи для позначення невідомих і їх степенів, а все інше писав словами. Таку алгебру називали синкопічною. Тільки від Ф. Вієта пішла алгебра символічна. При цьому символіка Вієта була недоскональною і дуже відрізнялася від сучасної.

Отже, спочатку алгеброю називали одну із властивостей рівнянь, згодом - науку про розв'язування рівнянь, ще пізніше - науку про буквені обчислення, перетворення виразів і розв'язування рівнянь. У середньовічних школах алгебру не вивчали, а коли і говорили що-небудь про неї, то дуже коротко і так, що зрозуміти це було занадто важко.Ф. Прокопович, читаючи курс математики в Києво-Могилянській академії, про алгебру не говорив нічого. В "Арифметиці" Магніцького про неї писалося так: "Алгебра же назва ся от изобретателя, гебер нарицаемого, а италийски коссика от речения косса, еже есть вещь". Далі перерахувалися сім видів алгебри: нумерация, знаменование, сложение, вічитание, умножение, деление и тройное правило та наводились назви степенів чисел від 1 до 12.

Загалом алгебра привертала до себе все більшу увагу. У кінці 19 ст. в математику, механіку, фізику ввели вектори, матриці, тензори, спінори. Вони відрізняються від чисел, але для них також можна встановити операції додавання, віднімання, а для деяких - множення і ділення. А, вивчаючи властивості таких множин, учені переконалися, що краще досліджувати не кожну з них окремо, а розглядати абстрактні множини, для елементів яких встановлені ті чи інші операції. Так з'явилися поняття групи, кільця, поля, n-вимірного векторного простору та інших абстрактних структур. Вивчення цих структур стало основним предметом сучасної алгебри

 

1 - 2 - 3

 

Rambler's Top100

R328927684461
U289298247385
Z356034335432

41001549403012

Контакты:

Обратная связь
Оценка заказа
viber: +380504007280
skype: didenko.om 

Если форма обратной связи не работает, то присылайте задания  прямо на почтовый ящик: stud-zakaz@yandex.ru

решение задач, решение контрольных работ, решение математики, решение теории вероятности, решение математической статистики, решение математического программирования, решение физики, решение химии, решение информатики, решение программирования, решение сопромата, решение английского языка, решение статистики
studzakaz.com 2010-2017
использование материалов сайта в комерческих целях запрещено